Minulý web KM SŠS (2003-2013)

Naposled vloženo

(11.11.2018) 4. kolo RŽL SE - Propozice
24.11.2018, Stříbrná Skalice
(06.11.2018) 3. kolo RŽL SB - Propozice
24.11.2018, Kněževes u Rakovníka
(06.11.2018) 3. kolo RŽL SD - Propozice
24.11.2018, Křinec
(06.11.2018) 2. kolo RŽL SC - Propozice
24.11.2018, Mladá Boleslav, Podzimní rošáda
(21.10.2018) 1. kolo RŽL SA - Propozice
3.11.2018, Jince, Turnaj nadějí
(15.10.2018) 3. kolo RŽL SE - Propozice
10.11.2018, Čerčany
(13.10.2018) O slánský helm - průběžné výsledky
13.10.2018, Slaný, O slánský helm
(10.10.2018) 4. kolo RŽL SD - Propozice
8.12.2018, Čelákovice, O pohár starosty města Čelákovice
(04.10.2018) 2. kolo RŽL SD - Propozice
10.11.2018, Poděbrady, O královnu a krále Symfonie
(01.10.2018) 2. kolo RŽL SB 2018 - Propozice
13.10.2018, Slaný, O slánský helm
(30.09.2018) 1. kolo RŽL SB - výsledky
28.9.2018, Zdice, Svatováclavský turnaj
(30.09.2018) 2. kolo RŽL SE - Propozice
13.10.2018, Pravonín
(23.09.2018) MČ do 16 let 2018 - Propozice
27.10.-3.11.2018, Harrachov, HD12, HD14, HD16
(23.09.2018) 1. kolo RŽL SB 2018 - Propozice
28.9.2018, Zdice, Svatováclavský turnaj
(13.09.2018) 1. kolo RŽL SE - Propozice
29.9.2018, Sedlčany
(28.08.2018) 1. kolo RŽL SD - Propozice
13.10.2018, Lysá nad Labem, Velká cena Lysé nad Labem
(21.08.2018) MČ do 10 let 2018 - Propozice
14.-18.11.2018, Most, HD8, HD10
(14.08.2018) XXIV. šachové setkání - Propozice
27.10.2018, Praha
(12.07.2018) MČR U16, U18 a U20 v rapidu 2018 - Propozice
28.-29.9.2018, Vyškov, Kategorie H16, D16, H18, D18, H20, D20. Společný turnaj, švýcar na 9 kol, tempo 2 x 20 minut na partii + 5 sekund na tah.
(20.06.2018) Finále KP mládeže - aktualizace postupujících
23.-24.6.2018, Říčany
(14.06.2018) Průběžné výsledky MČR družstev mladších žáků
15.-17.6.2018, Varnsdorf
(12.06.2018) Finále KPM Říčany - jídelní lístek
23.-24.6.2018, Říčany

Nejbližší akce pro mládež

14.-18.11.2018 MČ do 10 let 2018, Most
HD8, HD10
24.11.2018 4. kolo RŽL SE , Stříbrná Skalice
24.11.2018 3. kolo RŽL SB , Kněževes u Rakovníka
24.11.2018 3. kolo RŽL SD , Křinec
24.11.2018 2. kolo RŽL SC , Mladá Boleslav
Podzimní rošáda
8.12.2018 4. kolo RŽL SD , Čelákovice
O pohár starosty města Čelákovice
13.12.2018 Krajský přebor škol , Neratovice
15.12.2018 2. kolo RŽL SA , Milín
Milínslá věž
22.12.2018 5. kolo RŽL SE , Říčany
5.1.2019 6. kolo RŽL SE , Jílové u Prahy
23.2.2019 7. kolo RŽL SE , Týnec nad Sázavou
2.3.2019 8. kolo RŽL SE , Velké Popovice
9.-16.3.2019 MČR do 16 let 2019, Kouty nad Desnou
HD10, HD12, HD14, HD16
23.3.2019 9. kolo RŽL SE , Sázava

Aktuality Komise mládeže

Jeden mistr Čech a jedna mistryně ČR z podzimních republikových soutěží mládeže


Mistryně ČR D18 Nela Pýchová vpravo

Mistr Čech H8 Josef Barták

V říjnu a listopadu proběhly hned tři zemská mistrovství v kategoriích mládeže v praktickém šachu. Jako první se ještě v říjnu hrálo v Harrachově týdenní Mistrovství Čech mládeže do šestnácti let v kategoriích HD12, HD14 a HD16 a v listopadu pak souběžně Polofinále MČR juniorů v Kovářské v kategoriích HD18-HD20 a zase v Harrachově Mistrovství Čech dětí do deseti let v kategorích HD8 a HD10. Spolu s polofinále juniorů se hrálo i finále MČR juniorek.

Ve hře tedy byly české tituly v šesti chlapeckých a šesti dívčích kategoriích a dva republikové v kategoriích juniorek.

Jeden z těch juniorskch republikových se podařilo získat Nele Pýchové (Vlašim), která se nejen stala mistryní ČR v kategorii D18, ale vyhrála i celý společný turnaj s kategorií D20. Čtvrté místo v kategorii D18 získala Anežka Vlková (také Vlašim). V chlapeckých kategoriích se středočeští junioři medailovým pozicícm nepřiblížili.

Z "velkého" Mistrovství Čech v kategoriích HD12 až HD16 sice středočeské děti přivezly jen dvě medaile z osmnácti možných, ale skoro v každé kategorii se někdo umístil do pátého místa. Obě medaile získaly dívky a obě putovaly do Říčan. Zlato získala Kristýna Otrubová (Říčany) v kategorii D14 a stříbro Julie Vilímová (Říčany) v kategorii D16. Výborné umístění v první pětce zaznamenali Vojtěch Dudek (Brodce, 4. H12), Monika Strnadová (Říčany, 4. D12), Martin Novotný (Poděbrady, 5. H14) a Marek Otruba (Říčany, 5. H16)

Vyšší medailovou sklizeň zaznamenali středočeši na MČ do deseti let a o medaile se tentokrát postarali chlapci. Mistrem Čech v kategorii H8 se stal zcela suverénně (9/9) Josef Barták (Řevnice) následovaný Jakubem Mlýnkem. (Brodce) na druhém místě. Další stříbro přidal v kategorii H10 Jakub Šmolík (Říčany).

V Kategoriích H10 až H18 se kromě titulů bojovalo ještě o postupová místa na jarní Mistrovství ČR mládeže (v kategorii H8 a ve všech dívčích je účast na MČR otevřená). Kromě středočeských přímo postupujících, kterými jsou v H14 Jakub Voříšek (Vlašim), v H12 Ondřej Skýpala (Odolena Voda) a Jakub Vojta (Vlašim) a v H10 Kryštof Švarc by ještě z MČ meli postoupit: H10 - Jáchym Šmolík (Říčany), Tomáš Sedmihradský (Čelákovice), H12 - Vojtěch Dudek (Brodce), H14 - Martin Novotný (Poděbrady) a H16 - Marek Otruba (Říčany). To ale jen předběžně, oficiální postupovou listinu vydá republiková komise mládeže později.