9.12.2017, Čelákovice, O pohár starosty města Čelákovice
(13.10.2017) 2. kolo RŽL SB - Podrobné výsledky na chess-results.com
14.10.2017, Slaný, O slánský helm
(10.10.2017) 1. kolo RŽL SD - Propozice
(10.10.2017) XXIII. šachové setkání - Propozice
21.10.2017, Praha, Rapid pro hráče s max. III. VT, švýcar na 7 kol, 2 x 30 minut na partii. Kategorie: A = nar. 2001 a ml., B = nar. 1991 a ml.

Mistr Čech H8 Josef Barták

V říjnu a listopadu proběhly hned tři zemská mistrovství v kategoriích mládeže v praktickém šachu. Jako první se ještě v říjnu hrálo v Harrachově týdenní Mistrovství Čech mládeže do šestnácti let v kategoriích HD12, HD14 a HD16 a v listopadu pak souběžně Polofinále MČR juniorů v Kovářské v kategoriích HD18-HD20 a zase v Harrachově Mistrovství Čech dětí do deseti let v kategorích HD8 a HD10. Spolu s polofinále juniorů se hrálo i finále MČR juniorek.

Ve hře tedy byly české tituly v šesti chlapeckých a šesti dívčích kategoriích a dva republikové v kategoriích juniorek.

Jeden z těch juniorskch republikových se podařilo získat Nele Pýchové (Vlašim), která se nejen stala mistryní ČR v kategorii D18, ale vyhrála i celý společný turnaj s kategorií D20. Čtvrté místo v kategorii D18 získala Anežka Vlková (také Vlašim). V chlapeckých kategoriích se středočeští junioři medailovým pozicícm nepřiblížili.

Z "velkého" Mistrovství Čech v kategoriích HD12 až HD16 sice středočeské děti přivezly jen dvě medaile z osmnácti možných, ale skoro v každé kategorii se někdo umístil do pátého místa. Obě medaile získaly dívky a obě putovaly do Říčan. Zlato získala Kristýna Otrubová (Říčany) v kategorii D14 a stříbro Julie Vilímová (Říčany) v kategorii D16. Výborné umístění v první pětce zaznamenali Vojtěch Dudek (Brodce, 4. H12), Monika Strnadová (Říčany, 4. D12), Martin Novotný (Poděbrady, 5. H14) a Marek Otruba (Říčany, 5. H16)

Vyšší medailovou sklizeň zaznamenali středočeši na MČ do deseti let a o medaile se tentokrát postarali chlapci. Mistrem Čech v kategorii H8 se stal zcela suverénně (9/9) Josef Barták (Řevnice) následovaný Jakubem Mlýnkem. (Brodce) na druhém místě. Další stříbro přidal v kategorii H10 Jakub Šmolík (Říčany).

V Kategoriích H10 až H18 se kromě titulů bojovalo ještě o postupová místa na jarní Mistrovství ČR mládeže (v kategorii H8 a ve všech dívčích je účast na MČR otevřená). Kromě středočeských přímo postupujících, kterými jsou v H14 Jakub Voříšek (Vlašim), v H12 Ondřej Skýpala (Odolena Voda) a Jakub Vojta (Vlašim) a v H10 Kryštof Švarc by ještě z MČ meli postoupit: H10 - Jáchym Šmolík (Říčany), Tomáš Sedmihradský (Čelákovice), H12 - Vojtěch Dudek (Brodce), H14 - Martin Novotný (Poděbrady) a H16 - Marek Otruba (Říčany). To ale jen předběžně, oficiální postupovou listinu vydá republiková komise mládeže později.