Minulý web KM SŠS (2003-2013)

Naposled vloženo

(19.01.2019) Krajský přebor dětí do 8 let 2019 - Propozice
9.3.2019, Lysá nad Labem
(15.01.2019) 5. kolo RŽL SB - Propozice
26.1.2019, Zdice, Přebor města Zdice
(15.01.2019) 3. kolo RŽL SA - Propozice
26.1.2019, Jince, Otevřený přebor městyse Jince v šachu
(15.01.2019) Růžená - Propozice
3.-10.8.2019, Růžená
(15.01.2019) Studenov - 2. běh - Propozice
9.-18.8.2019, Harrachov - Studenov
(15.01.2019) Studenov - 1. běh - Propozice
26.7.-4.8.2019, Harrachov - Studenov
(15.01.2019) 6. kolo RŽL SD - Propozice
20.4.2019, Kolín, O velikonočního beránka
(15.01.2019) Turnaj rodinných dvojic - Propozice
2.3.2019, Pravonín
(02.01.2019) 4. kolo RŽL SB - Propozice
5.1.2019, Kladno
(24.12.2018) 6. kolo RŽL SE - Propozice
5.1.2019, Jílové u Prahy
(14.12.2018) O perníkovou chaloupku - Propozice
5.1.2019, Náměšť nad Oslavou, 3. turnaj Ligy Vysočiny mládeže
(10.12.2018) Černý kůň - Propozice
27.12.2018, Slaný, Turnaj pro děti (nar. 2003 a ml.), švýcar na 7 kol, 2 x 15 minut na partii
(10.12.2018) 2. kolo RŽL SA - Propozice
15.12.2018, Milín, Milínslá věž
(04.12.2018) 5. kolo RŽL SE - Propozice
22.12.2018, Říčany
(28.11.2018) O pohár starosty města Kralupy nad Vltavou - Propozice
22.12.2018, Kralupy nad Vltavou, Pro mládež (nar. 2003 a mladší), švýcar na 7 kol, turnaj A - rapid, turnaj B - blesk
(28.11.2018) 3. kolo RŽL SC - Propozice
15.12.2018, Mladá Boleslav, O Vánočního kapra
(23.11.2018) RŽL SB, 3. turnaj - výsledky
24.11.2018, Kněževes u Rakovníka
(22.11.2018) Krajský přebor škol - Propozice
13.12.2018, Neratovice
(20.11.2018) Silvestrovský turnaj - Propozice
29.12.2018, Pravonín, Rapid pro mládež (nar. 2000 a mladší, švýcar na 7 kol, 2 x 20 minut na partii
(11.11.2018) 4. kolo RŽL SE - Propozice
24.11.2018, Stříbrná Skalice
(06.11.2018) 3. kolo RŽL SB - Propozice
24.11.2018, Kněževes u Rakovníka
(06.11.2018) 3. kolo RŽL SD - Propozice
24.11.2018, Křinec
(06.11.2018) 2. kolo RŽL SC - Propozice
24.11.2018, Mladá Boleslav, Podzimní rošáda
(21.10.2018) 1. kolo RŽL SA - Propozice
3.11.2018, Jince, Turnaj nadějí
(15.10.2018) 3. kolo RŽL SE - Propozice
10.11.2018, Čerčany
(13.10.2018) O slánský helm - průběžné výsledky
13.10.2018, Slaný, O slánský helm

Nejbližší akce pro mládež

26.1.2019 5. kolo RŽL SB , Zdice
Přebor města Zdice
26.1.2019 3. kolo RŽL SA , Jince
Otevřený přebor městyse Jince v šachu
23.2.2019 7. kolo RŽL SE , Týnec nad Sázavou
23.2.2019 6. kolo RŽL SB , Liteň
2.3.2019 8. kolo RŽL SE , Velké Popovice
2.3.2019 Turnaj rodinných dvojic , Pravonín
9.3.2019 Krajský přebor dětí do 8 let 2019, Lysá nad Labem
9.-16.3.2019 MČR do 16 let 2019, Kouty nad Desnou
HD10, HD12, HD14, HD16
23.3.2019 9. kolo RŽL SE , Sázava
Věž sázavských mistrů sklářů
23.3.2019 5. kolo RŽL SD , Úvaly
20.4.2019 6. kolo RŽL SD , Kolín
O velikonočního beránka
22.-23.6.2019 Finálový turnaj KP mládeže 2019, Neratovice
26.7.-4.8.2019 Studenov - 1. běh , Harrachov - Studenov
3.-10.8.2019 Růžená , Růžená
9.-18.8.2019 Studenov - 2. běh , Harrachov - Studenov

Aktuality Komise mládeže

Jeden mistr Čech a jedna mistryně ČR z podzimních republikových soutěží mládeže


Mistryně ČR D18 Nela Pýchová vpravo

Mistr Čech H8 Josef Barták

V říjnu a listopadu proběhly hned tři zemská mistrovství v kategoriích mládeže v praktickém šachu. Jako první se ještě v říjnu hrálo v Harrachově týdenní Mistrovství Čech mládeže do šestnácti let v kategoriích HD12, HD14 a HD16 a v listopadu pak souběžně Polofinále MČR juniorů v Kovářské v kategoriích HD18-HD20 a zase v Harrachově Mistrovství Čech dětí do deseti let v kategorích HD8 a HD10. Spolu s polofinále juniorů se hrálo i finále MČR juniorek.

Ve hře tedy byly české tituly v šesti chlapeckých a šesti dívčích kategoriích a dva republikové v kategoriích juniorek.

Jeden z těch juniorskch republikových se podařilo získat Nele Pýchové (Vlašim), která se nejen stala mistryní ČR v kategorii D18, ale vyhrála i celý společný turnaj s kategorií D20. Čtvrté místo v kategorii D18 získala Anežka Vlková (také Vlašim). V chlapeckých kategoriích se středočeští junioři medailovým pozicícm nepřiblížili.

Z "velkého" Mistrovství Čech v kategoriích HD12 až HD16 sice středočeské děti přivezly jen dvě medaile z osmnácti možných, ale skoro v každé kategorii se někdo umístil do pátého místa. Obě medaile získaly dívky a obě putovaly do Říčan. Zlato získala Kristýna Otrubová (Říčany) v kategorii D14 a stříbro Julie Vilímová (Říčany) v kategorii D16. Výborné umístění v první pětce zaznamenali Vojtěch Dudek (Brodce, 4. H12), Monika Strnadová (Říčany, 4. D12), Martin Novotný (Poděbrady, 5. H14) a Marek Otruba (Říčany, 5. H16)

Vyšší medailovou sklizeň zaznamenali středočeši na MČ do deseti let a o medaile se tentokrát postarali chlapci. Mistrem Čech v kategorii H8 se stal zcela suverénně (9/9) Josef Barták (Řevnice) následovaný Jakubem Mlýnkem. (Brodce) na druhém místě. Další stříbro přidal v kategorii H10 Jakub Šmolík (Říčany).

V Kategoriích H10 až H18 se kromě titulů bojovalo ještě o postupová místa na jarní Mistrovství ČR mládeže (v kategorii H8 a ve všech dívčích je účast na MČR otevřená). Kromě středočeských přímo postupujících, kterými jsou v H14 Jakub Voříšek (Vlašim), v H12 Ondřej Skýpala (Odolena Voda) a Jakub Vojta (Vlašim) a v H10 Kryštof Švarc by ještě z MČ meli postoupit: H10 - Jáchym Šmolík (Říčany), Tomáš Sedmihradský (Čelákovice), H12 - Vojtěch Dudek (Brodce), H14 - Martin Novotný (Poděbrady) a H16 - Marek Otruba (Říčany). To ale jen předběžně, oficiální postupovou listinu vydá republiková komise mládeže později.